Adana Avukat İsmail Sari
Avukat İsmail Sarı
 
ADANA KAVŞAKLARI SİYASİ PARTİ ARAÇLARININ İŞGALİ ALTINDA
                    Adana Cadde, sokak ve dönel kavşaklar ve bu yerlerin çevresindeki kaldırımlar 12.Haziran 2011 tarihinde yapılacak millet vekili seçimleri nedeniyle adayların tanıtımı için kiralanan araçların işgali altında.
    Öncelikle bu hususta, millet vekili adayları ve siyasi parti yetkilileri caddeleri,  sokakları ve köşe başlarını kendi erini tanıtım için işgal edeceklerine, yasalara uymayı erdem haline getirmesi daha medeni bir davranış olurdu. Eğer, biz Adana halkından yasalara uygun davranmasını isteyeceksek, öncelikle milletvekili adaylarının ve siyasi partilerin yasalara uyarak bu topluma örnek olması beklenir diye düşünüyorum.
    Öte yandan, bu şehirde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri de aynı ihmalkârlığı devam ettirmekte, bu araçların yanında trafiği kontrol ederken bu araçları kaldırımlarda, dönel kavşaklarda sanki yokmuş gibi davranmaları hiç de hoş karşılanacak bir davranış değildir. Bilmeliler ki, kendileri orada görev yaparken, bu araçlar nedeniyle meydana gelen kazalarda kendilerinin de ihmali olduğu kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Birisi bir gün derse bu araç orada Trafik kurallarına aykırı bir şekilde park ederken ey görevli siz ne yapıyordunuz diye sorarsa yanıtlarını merak ediyorum.
    Diğer tarafta en önemlisi bu şehirde yaşayan insanlar siz her gün geçtiğiniz yerde kaldırımlar, caddeler sokak ve köşe başları bu şekilde işgal edilirken, karşıdan karşıya geçerken çektiğiniz zorlukları, park ederken çektiğiniz sıkıntıların farkında değimlisiniz. Niçin bu kadar suskunsunuz. Lütfen trafik kurallarına uygun park etmeyen tüm araçların yanında son zamanlarda sizden oy bekleyen milletvekilleri ve siyasi partileri de yasalara uygun davranmadığı taktirde, sizin hakkınıza da saygı göstermeyeceği düşüncesi ile uyarmanız, vatandaş olarak  daha medeni bir yaklaşım olur diyorum.Çünkü trafik affetmez.

 
Ziyaretçi Sayısı : 549191 Sayfa Gösterimi : 8261150 Online Kişi: 7