Adana Avukat İsmail Sari
Avukat İsmail Sarı
 
Şimdi Ne Olacak
                      Devleti  temsil eden   görevliliri ,ulusal basından öğrendiğimiz kadarı ile  bir taraftan Cezaevindeki tererüst başı  ile görüşmelerini devam ettirdikleri ,diğer taraftan BDP’ Li millet vekillerinin cezaevinde bulunan millet vekillerinin tahliye edilmememesi nedeniyle yemin krizi ni derinleştireck söylemlere  devam ederken ,BDP Diyarbakır’da Özerklik ilanı yapıverdi.
                         Fakat aynı zamanda, BDP temsilcilerinin bu açıklamaya yaparken Silvan’da 13 askenrin pusuda öldürülmesi  ile özerklik ilanının basıda yer almasına rağmen siyaset gündeminde gölgede kaldığı ortada.Bu gün, 15.07.2011 tarih ve saat 13.30  kadar en yetkili devlet temsilcilerinden ve devlet organlarından bu olayla ilgili tatmin edici bir tepki yada açıklama ulusal basına yansımadığı  görülmekte.Ulusal basına tek yansıyan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığına dair bir haber.
                        Şimdi sormak gerekiyor.Neredeler?
                        Bu ülkenin siyasi aktörleri, toplumu bir araya getirecek söylemlerden daha çok ayrıştıracak söylemlere devam ettiği sürece, sosyal çatışmaların, kavgaların  devam edeceği kuşku götürmez  olacaktır. Çıkarılan  her kriz, yeni krizleri beraberinde getirmekte, akıllıca , evrensel ve bilimsel olarak yaklaşılmadıkçada kaba güçle sorunlar çözülmeye çalışılmaktadır. Bu hain saldırı,şu söylemin sonucu değilmidir ?“Siz benim ırkımdan olan,zamanında haksız olarak tutukladığınız ve benimde millet vekili adayı gösterdiğim ve halkımızın oyu ile seçilen milletvekillerimi tahliye ettirmesseniz, bende silaha sarılırım, şehirleri köyleri yakar yıkar, size bu ülkeyi dar ederim” “işte size Özerkliğimi’ de ilan ettim”. “Bizimle uğraşırsanız, uluslar arası topluluğuda göreve davet ediyorum”.Ne yapacaksınız? demek değilmidir?
                        Evet!  Akıllıca ve temelinde evrensel  insan hakları olmayan ,insan eğitiminin temeline insani  değerlerden daha  çok ırksal unsurları yerleştirerek , birlikte yaşamanın, toplumsal mutlulğun temelini  soydaşlık olarak gördüğünüz,  söylemleriniz olduğu sürece, insanların dünyanın diğer yerlerindeki gelişmeleri izlediğini görmezden gelerek yaptığınız açıklamalar size  şimdi ne olacak? dedirtemeye devam edecektir.


 

 
Ziyaretçi Sayısı : 549168 Sayfa Gösterimi : 8261127 Online Kişi: 6